България сутрин

Начален часВсеки делник от 9:30 часа
още

Синоптикът Петър Янков каза кога идва големият студ и ще натрупа 3-5 см сняг

В планините за празника си студентите ще се радват на бяла приказка

24.11.2022 • 08:13 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Предупреждение за по-силен вятър е в сила за 14 области в страната.

"Вятърът ще бъде слаб, до умерен - до 30 км/ч. Има области в Северозападна България, между Видин и Враца и в централните части на Стара планина, по линията Стара Загора - Сливен, където ще има пориви с до 70 км/ч", каза синоптикът Петър Янков в студиото на "България сутрин".

Слаби валежи има между Видин и Враца, и в София. Започва и захлаждане с първия пренос на по-студен въздух. 

"В събота и неделя в най-топлите места градусите ще бъдат 8-11. В планините над 2 000 - до минус 3. В събота вечерта се очакват отново дъждовни облаци, в неделя следобед, главно в западните и южни райони, ще започнат валежи. В Западна България отново от дъжд и сняг, но няма да се създава снежна покривка", уточни Янков. 

Пред Bulgaria ON AIR той съобщи и кога ще дойде истинската зима - със студ и сняг.

"На няколко вълни ще започне захлаждането и понижението на температурите, зимата ще даде заявка за настъпването си в началото на декември. Около 3-4 декември ще се понижат чувствително температурите, в северните и източните части на страната ще превалява слаб сняг. Трайна снежна покривка, около 3-5 см, може да се очаква при второто захлаждане - около 6-7 декември. За студентския празник и в София може да има сняг", каза Янков.

Прогнозата е, че и тази снежна покривка няма да е много трайна, но студентите, които празнуват в планините, ще се радват на бяла зима. Синоптикът предупреди, че пътищата ще бъдат хлъзгави.

Гледайте целия разговор във видеото. 


  • Последни
  • Четени
3
6 rate up comment rate down comment 1
анонимен
преди 3 години
Много лъже Сигнализирай за неуместен коментар
2
8 rate up comment rate down comment 2
БаклавА бей
преди 3 години
Голям студ ,голямо ,,натрупване " на сняг 3-5 см ,къде са 50-80 см .Не драскайте нищо ,не си търсете работа тук ,няма я за вас. Сигнализирай за неуместен коментар
1
8 rate up comment rate down comment 2
Гост
преди 3 години
Ако натрупа 50 см ще обявиме ли бедствено положение Сигнализирай за неуместен коментар
България сутрин виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички